KUP SRBIJE: KONSTANTIN-NAPREDAK 76:60 (22:20, 17:13, 18:22, 29:15)

KONSTANTIN: Veličković 5, Stošić, Popović, Filipović 4, Spasov 9, Vuk Đorđević 11, Ilić 16, Bjelak 13, Vukašin Đorđević 4, Gudžić 9, Banduka 2, Vuletić 13.

NAPREDAK: Milinčić, Mitrović, N. Raičević 14, Stevanović, Petrović 5, Đorđević 12, D. Raičević 7, Ilić 4, Antonijević 5, Petrić, Bogavac 23.

Košarkaši Konstantina plasirali su se u narednu rundu Kupa Srbije, nakon što su na svom terenu u hali „Dušan Radović“ savladali Napredak iz Aleksinca 86:70. Utakmica je u većem delu bila izjednačena, niški tim je bolje počeo, Vuletić je dominirao u reketu, a vrlo značajnu ulogu imali su i mladi igrači, Spasov i Banduka pre svih.

Konstantin je na poluvremenu imao šest poena viška (39:33), ali su gosti u nastavku odigrali odlično i u 34. minutu poveli 60:54. No, onda je usledila sjajna završnica Nišlija, koje, baš kao i u Vrbasu, nije služio šut za tri poena, ali onda su serijom trojki Aleksandra Ilića i Nemanje Gudžića prelomili utakmicu i stigli i do 18 poena viška. Na posletku-76:60 za Nišlije, koje su i drugi put ove sezone bile bolje od komšija iz Aleksinca.

U narednom kolu Kupa Konstantin će igrati protiv Zdravlja iz Leskovca, ali sistem takmičenja je takav da su obe ekipe ostvarile plasman u dalje takmičenje.

Cvetković: Mladi iskoristili šansu

Marko Cvetković kaže da iz meča sa Napretkom izvodi više razloga za zadovoljstvo:

Drago mi je i zbog pobede i zbog toga što smo valjano raspodelili minutažu, a mladi igrači koji su u Vrbasu manje igrali su je iskoristili na pravi način. „Držali“ su rezultat u drugoj četvrtini, odnos prema igri bio je pravi i mislim da polako ulaze u ritam. Ovaj meč je već iza nas i sad se okrećemo narednoj utakmici sa Radničkim, u prvenstvu – rekao je trener Konstantina.