KONSTANTIN-VOJVODINA 82:67 (18:21, 20:18, 20:15, 24:13)

Niš, 14. marta. Hala Čair. Gledalaca: 1000. Sudije: Jovčić (BG), Maričić (KV), Marko Juras (BG). Trojke: Konstantin 37%(7/19), Vojvodina 31% (8/26). Dvojke: Konstantin 58% (23/40), Vojvodina 59% (19/32). Sl.bacanja: Konstantin 68% (15/22), Vojvodina 83% (5/6). Skokovi: Konstantin 33 (8-25), Vojvodina 28 (8-20). Asistencije: Konstantin 16, Vojvodina 12.

KONSTANTIN: Veličković 7 (5 as), Despotović 8 (5 sk), Đorđević 20 (4 as, 7 sk), Barać 4, Vitković 3, Stojačić 15 (3 as, 3 sk), Ostojić 9 (5 sk), Tasić 4 (3 sk), Savić, Obrenović 7 (3 sk), Vučićević, Gudžić 2 (4 sk).

VOJVODINA: Jovišić 6, Novak 7 (8 as, 7 sk), Vrbaški, Čampara 8 (6 sk), Popović 9 (7 il), Matić 5, Šešlija 4, Bursać 8, Branković, Radenović, Jeremić 9, Grubor 11 (4 sk).

Košarkaši Konstantina obezbedili su drugo mesto u KLS ligi. U jednom od derbija prvenstva, Nišlije su ubedljivo savladale Vojvodinu 82:67, još jednom pokazale da je odbrana njihovo najjače oružje i potpuno se revanširale Novosađanima za nesrećan poraz u prvom delu sezone. U timu Marka Cvetkovića svako je utkao deo sebe u pobedu, ali najbolji na meču, bez sumnje, bio je Vladimir Đorđević. Popularni Furi odigrao je sjajnu odbranu na lucidnom Jovanu Novaku, a i u napadu je bio najproduktivniji igrač Nišlija i zasluženo je dobio ovacije niške publike, kada ga je Cvetković izveo iz igre, na dva i po minuta do kraja.

Trdo je bilo na početku, velika broba za svaki koš, za svaki posed… Vojvodina je bolje krenula, povela 5:0, Nišlije su brzo uzvratile preko Ostojića i Veličkovića, a Đorđević im donosi i prvo vođstvo – 10:7. Novak u prvoj četvrtini nije uspeo da se upiše, ali je lepo proigravao saigrače, a publiku je na noge digla rampa Tasića Bursaću u “zicer” situaciji ispod koša, te njegova sjajna asistencija Stojačiću za zakucavanje. Ipak, u poslednji minut prvog kvartala Vojvodina je iskoristila nešto labaviju odbranu Nišlija i trojkom Jeremića, te polaganjem Čampare završava prvu četvrtine vođstvom od tri poena.

Popović je na početku druge deonice povisio na 18:23, a onda Obrenović jednim penalom i trojkom, te Veličković sjajnim ulazom preokreću na 24:23. U narednih par minuta videli smo rezultatsku klackalicu, a onda Veličković sjajno prodire i daje loptu Ostojiću na “zicer” za 30:27. I kada se činilo da je Konstantin uhvatio zalet, usledila je serija gostiju 8:0. Gosti su birali dobre pozicije za šut, svojom trećom trojkom Jeremić je izjednačio, a potom Jovišić iz polukontre, te Popović sa četiri vezana poena donose prednost Novosađanima-30:35. Ipak, ubrzo su Nišlije došle do daha. Vitković je odapeo trojku, a Barać prelepim ulazom izjednačuje na 35:35. U samom finišu četvrtine, oba tima su više promašivala, na odmoru je bilo pola koša prednosti za Vojvodinu-38:39.

Drugo poluvreme počelo je sjajnim “pikom” Novaka i Čampare, ali uzvratio je Stojačić lepim polaganjem, te kontrom, nakon što je Đorđević rampom zaustavio Novaka. Rasplamsala se borba, Grubor pogađa trojku, a potom je Đorđević precizan sa penala, na isteku 23. minuta bilo je 44:44. Svoje prve poene Jovan Novak, postigao je tek u 25. minutu, kada je trojkom kaznio neopreznost Stojačića za 46:47, a potom je najbolji igrač gostiju sjajno asistirao Jovišiću za 46:49. Dva puta su Novosađani prodali isti štos Nišlijama, ovog puta Šešlija je asistirao Jovišiću koji se našao sam ispod koša i gosti su imali šest poena viška u 26. Minutu-48:54. Tada je vižljastog pleja gostiju preuzeo Đorđević, Nišlije su do egala stigle sjajnom odbranom i poenima Despotovića, koji je vezao penal, kontru i trojku, a seriju 10:0 dopunili su Vitković trojkom, te Obrenović ukradenom loptom i jednim pogođenim penalom za 58:54 na kraju trećeg kvartala. Vojvodina nije poentirala u poslednja tri minuta ove deonice, čemu je najviše doprinela sjajna odbrana Konstantina.

Nastavio je domaći tim sa sjajnom defanzivom, poentirao je Ostojić posle ofanzivnog skoka, a onda Vitković i Đorđević demonstriraju akciju koju su uigrali još u kadetima Ergonoma za 62:54. Nišlije su igrale sve čvršće, Novosađani su posezali za ishitrenim šutevima, grešili u dodavanju, a onda Vitković igrom leđima polaže loptu za seriju Konstantina 16:0 i prvo dvocifreno vođstvo na meču 64:54. Vojvodina više nije imala nikakvog oružja za granitnu odbranu Nišlija, Ostojić je bio polovičan sa penala, a seriju 17:0 prekinuo je Novak ulazom i polaganjem za 65:56. Više od sedam minuta trajao je ofanzivni post gostiju, Đorđević nije davao Novaku prostora ni da diše, a fenomenalnu odbranu garnirao je trojkom, na koju se nadovezao Stojačić za još jedan dalekometni šut i 72:56, čime je, faktički, stavljena tačka na derbi. Usledila je egzibicija Nišlija, zakucavanje Stojačića i još jedan lep koš Đorđevića, posle kojeg ga je Cvetković izvukao iz igre, a popularni Furi ispraćen je frenetičnim aplauzima. Bilo je i 20 poena razlike, ali Nišlije su se zaustavile na 82:67, čime su obezbedile drugo mesto na kraju KLS lige. Za prvo, neophodan im je istinski podvig i pobeda u Železniku od najmanje 19 poena. Ali, ko zna…

Đorđević: Timska pobeda!

Vladimir Đorđević utakmicu je završio sa 29 indeksnih poena, posle meča primao je čestitke, ali pobedu je opisao kao isključivo timsku:

U prvom poluvremenu smo imali problema, jer su u odbrani bili agresivniji od nas. Jedino dobro je što smo imali aktivan rezultat I pored toga što nismo igrali dobro. U nastavku smo zaigrali mnogo čvršće, ubacili nekoliko lakih poena iz kontre I polukontre i otvorili sebi put do pobede.

Na konstataciju da je Novaku stavio “lisice” na ruke, Đorđević se samo nasmejao:

To je samo jedan od zadataka koje sam dobio…