DRUGA LIGA: KONSTANTIN-NOVI PAZAR 65:88 (17:22, 13:22, 19:25, 16:19)

Niš, 31. marta. Hala „Dušan Radović“. Gledalaca: 35. Sudije: Hadžić, Orešković, Olcan. Trojke: Konstantin 20% (6/30), Novi Pazar 41% (9/22). Dvojke: Konstantin 53% (18/34), Novi Pazar 53% (24/45). Sl.bacanja: Konstantin 79% (11/14), Novi Pazar 87% (13/15). Skokovi: Konstantin 33 (24-9), Novi Pazar 44 (32-12). Asistencije: Konstantin 11, Novi Pazar 20.

KONSTANTIN: Dojčinović 5 (5 sk), M. Stanković, Milojević 3, Drljača 4, Anđelković 9 (3 sk), Tasić, Sotirov, V.Đorđević 2 (5 sk), Banduka 5, Đokić 25 (8 sk, 4 as), D.Stanković 2, Mladenović 10 (4 sk).

NOVI PAZAR: Filipović 19 (6 sk), Mukanović 8 (8 sk, 11 as), Raičević 8, Numanović 16 (8 sk), Hajrović, Ilić 20 (7 sk), Brunčević 8 (4 sk), Slavković 3, Todorović 6 (4 sk), Čvorović, Eminbegović, Bjelak.

Konstantin je, ako je u sportu dozvoljeno tako rezonovati, doživeo očekivan poraz. Niški tim nije uspeo obzbiljnije da parira ozbiljnom timu kakav je Novi Pazar, koji je u Nišu „overio“ drugo mesto, jer je njegov najveći rival Mladost izgubila u Užicu i sada je tim Boška Đokića na dobrom putu da se, uz Slobodu, plasira u Košakašku ligu Srbije. Gostima su bodovi bili preko potrebno i to se u njihovom stavu i videlo. Nijedna lopta nije bila izgubljena, koristili su sve svoje prednosti, naročito u reketu, igrali su raznovrsno i nesebično…

Nišlije su samo u Đorđu Đokiću imale igrača kadrog da parira raspoloženim Pazarcima, što je, jasno, bilo malo da unesu bilo kakvu dramatičnost u utakmicu. Gosti su od početka imali prednost, brzo poveli 9:0, a jedino vođstvo Konstantin je ostvario Đokićevom trojkom na minut i po do kraja prvog četvrtine-17:16. No, odmah je istom merom uzvratio Sanel Mukanović, Pazarci su na prvi mini-odmor otišli sa vođstvom 22:17, a potom su prebacili u višu brzinu i stigli do dvocifrene razlike. Levoruki plej Dušan Filipović sjajno je organizovao igru gostiju, održavao ritam, razigravao, a u odbrani konstantno pritiskao niške bekove. Pazarci su ubrzo stekli 17 poena prednosti, na poluvremenu je bilo 30:44.

U nastavku su znatno spremniji i kvalitetniji gosti potpuno dominirali, konstantno održavajući dvadesetak poena razlike, a u 37. minutu bili je „okruglo“ 30 poena viška za Novi Pazar-55:85. Jedino što su Nišlije uspele je da umanje minus na konačnih 65:88.