KOŠARKAŠKA LIGA SRBIJE: VOJVODINA-KONSTANTIN 64:74 (15:25, 16:10, 18:18, 15:21)

Novi Sad, 11. marta. Mala hala SPENS-a. Gledalaca: 300. Sudije: Jovčić (BG), M.Juras (BG), Ninković (BG). Trojke: Vojvodina 41% (7/17), Konstantin 33% (4/12). Dvojke: Vojvodina 42% (16/38), Konstantin 61% (25/41). Sl.bacanja: Vojvodina 85% (11/13), Konstantin 71% (12/17). Skokovi: Vojvodina 19 (17-2), Konstantin 34 (27-7). Asistencije: Vojvodina 7, Konstantin 9.

VOJVODINA: Jovišić 10, Kokanović 15, Janković, Nenadić 3 (3 as), Šajin 7 (4 sk), Rakita, Vujčić, Radenović, Đurović 17 (4 sk), Branković 10, Vrbaški 2.

KONSTANTIN: Babović 1, Đorđević 7, Mladenović, Vitković 3 (7 sk), Stojačić 16 (4 sk, 3 as, 3 il), Ostojić 12 (8 sk), Tasić 26 (10 sk), Savić, Stojanović, Stanković, Gudžić 9.

Izuzetno vredna pobeda Konstantina, pobeda za mir u kući i koja vraća na pravi kolosek. I kada je u pitanju rezultat, ali i odnos prema igri, koji u poslednjim mečevima nije bio onakav kakav smo navikli od niškog tima. Nije bilo većeg rezultatskog pritiska, ali mora se priznati – sada se lakše diše…

Konstantin je silovito startovao. Nišlije su forsirale reket, od početka su bili u dobrom odbrambenom stavu i već u 5. minutu poveli su 14:2 pokazujući rešenost da u ovom meču prekinu krizu i igre i rezultata. Bez većih problema i najviše zahvaljujući velikoj dominaciji u skoku, Konstantin je održavao dvocifrenu prednost do kraja prvog kvartala (15:25), kao i u prvom delu druge četvrtine – 18:31, ali u finišu poluvremena Novosađani koriste nešto opušteniju igru Nišlija, koji su u napadu birali loša rešenja i Vojvodina u 20. minut, posle serije 13:3, ulazi sa samo tri poena minusa-31:34. Polovičnim učinkom Stojačića sa linije penala i dobrom odbranom u poslednjim sekundama Nišlije na odmor odlaze sa prednošću 35:31.

U nastavku, Konstantin je prilično sigurno održavao prednost. Tasić je dominirao pod obručima, a u momentu kada su Novosađani pretili, stigli na 45:47, odlično je odigrao Gudžić, vezao pet poena i Konstantin je uspeo da odbije nalet Novosađana. Treću četvrtinu Nišlije su završile vođstvom 53:49, a onda je usledila Tasićeva simultanka kojom su gosti ponovo stigli nadomak dvocifrene razlike, a sve dileme oko pobednika, ako ih je bilo, razvejao je Vitković trojkom za 67:55. Do kraja Nišlije su lagano privele meč kraju za konačnih 74:64.

Niški tim je imao čak 15 skokova više, dominirao je u reketu, a Tasić je ponovo imao sjajan indeksni učinak-36.

Cvetković: Sačuvali obraz…

Posle utakmice u Novom Sadu, trener Konstantina Marko Cvetković bio je zadovoljan učinkom svog tima:

Drago mi je zbog pobede, jer smo posle tri loše utakmice protiv OFK Beograda, Napretka i FMP-a najzad odigrali timski, sa veliko željom i pravim odnosom, u većem delu meča igrali smo koncentrisano. Pobeda ima višestruki značaj. Pre svega, važna je zbog toga što smo sačuvali obraz u situaciji kada mnogi sumnjaju u sve i svašta, ali i zbog toga što se polako vraćamo onoj našoj prepoznatljivoj igri koja nam je i donosila uspehe. Nadam se da je loš period iza nas i potrudićemo se da ovih osam dana do sledeće utakmice sa Slogom iskoristimo na najbolji mogući način i pojačanim treningom ponovo dostignemo onaj nivo forme koji nam je potreban – rekao je Cvetković posle utakmice u kojoj njegov tim stigao do 17. pobede u KLS.