Jagodina – Konstantin 77:87 (19:21, 22:21, 15:24, 21:21)

Jagodina, 18.oktobra. Hala sportova „Jasa“. Gledalaca: 300. Sudije: Obrknežević (BG), Kovačević (UŽ), Jovašević (ČA). Trojke: Jagodina 24% (6/25), Konstantin 27% (6/22). Dvojke: Jagodina 49% (17/35), Konstantin 71% (27/38) Sl. bacanja: Jagodina 83% (25/30), Konstantin 68% (15/22). Skokovi: Jagodina 30 (19-11), Konstantin 30 (22-8). Asistencije: Jagodina 9, Konstantin 13. Uk.lopte: Jagodina 3, Konstantin 8.

JAGODINA: Đoković 7, Vujičić, Dašić 3, Simić 18 (5 as), Ilić 6, Marković 5, Radulović, Mirković 16 (8 sk), Nišavić, Mišković, Demčešen 10 (8 sk), Kovačević 12 (3 as).

KONSTANTIN: Veličković 13 (3 as), Despotović 8 (3 as, 5 sk), Đorđević 2 (3 uk), Barać 10 (3 sk), Vitković 12 (7 sk), Stojačić 9 (3 as, 3 sk), Ostojić 8, Tasić 15 (4 sk), Savić, Stojanović, Obrenović 10 (3 sk).

Konstantin se ne šali. Nakon pobede u Čačaku, Nišlije su i drugo gostovanje na startu sezone rešile u svoju korist, pobedivši u Jagodini istoimenu ekipu 87:77. Nije niški tim odigrao besprekorno, ali pokazao je ogromnu želju za pobedom, imao je kontrolu nad utakmicom u njenom najvećem delu, u važnim momentima nije posustajao… I sada već malo ko sumnja da će Konstantin biti ozbiljan takmac za plasman u Superligu. Jer, četiri boda sa dva uzastopna gostovanja u ovako izjednačenoj ligi nisu mali kapital. Naprotiv!

Konstantin je odlično krenuo. Čvrstom odbranom, Nišlije su postavile minsko polje na svojoj polovini terena, a u napadu forsirana je igra pod košem, Ostojić je vešto koristio brzinu u odnosu na Demeščena i vezao osam poena iz reketa, pa su Nišlije već u 5. minutu imale dvocifrenu razliku-2:12. No, Jagodina se ubrzo iščupala iz niškog obruča, Simić i Mirković su vezali trojke, a Ilić završava seriju domaćina od 11:0 za preokret-15:14. Prazne minute u napadu Konstantina prekinuli su Barać trojkom, Stojačić iz kontre i Obrenović lepim pivotiranjem u reketu i gosti su ponovo na distanci. Međutim, u poslednjoj sekundi prvog kvartala, Kovačević je trojkom sa deset metara smanjio na 19:21.

Jagodina je bolje započela drugu četvrtinu i vezanim poenima iz ulaza ponovo povela 23:21, Konstantin uzvraća preko Tasića, na 4:27 do kraja četvrtine bilo je 31:34. Onda se zakuvalo i zapretilo incidentom. Đorđević je malo oštrije faulirao Kovačevića, koji je reagovao nesportski, gađao ga loptom, a  burno je reagovala i „klupa“ domaćina. Epilog, igraču Konstantina dosuđen je faul, Ostojiću nesportska, a domaćin je kažnjen tehničkom greškom i isključenjima Iliću i Miškoviću. Prekid je trajao nekoliko minuta, a Jagodina je potom zaigrala sa malo više energije i serijom 5:0 povela 37:35. Zbunjenost gostiju trojkom je prekinuo Veličković, a u finišu kvartala igralo se koš za koš, pa je na odmoru bilo 42:41 za Nišlije.

Nastavak je trojkom i polaganjem iz kontre otvorio Barać za vođstvo gostiju 47:41, posle čega je trener Jagodine Vojkan Benčić pozvao tajm-aut. U narednih par minuta bilo je izjednačeno, a onda je Despotović pogodio trojku, Tasić „rampom“ zaustavio Kovačevića, a Vitković realizovao kontranapad i Nišlije su ponovo bile na dvocifrenoj razlici, koju su održali do kraja kvartala-56:66.

Za samo 36 sekundi Jagodina se vratila u igru. Mirković je poentirao pod košem uz dodatno bacanje, a potom je Simić pogodio trojku i domaćin je smanjio na 62:66. Publika je burno pozdravila ovu seriju, a Cvetković je bio prinuđen da zatraži tajm-aut. U već pomalo uzavreloj atmosferi, gosti su odgovorili sjajnim „pikom“ Despotovića i Tasića, Simić ponovo pogađa sa 6.75, ali na isti način uzvraća sjajni Veličković i Konstantin je zaustavio pokušaj preokreta. Fenomenalnu timskim akcijama Tasić je vezao 6 poena, a potom još dve sjajne odbrane donose gostima najubedljivje vođstvo na meču-65:77, na 5 minuta do kraja. Benčić tada poseže za poslednjim adutom,  Jagodina je stala u zonu, bilo je malo problema u šutu, ali ofanzivni skok ostavljao je Nišlije u mirnoj luci. Na 2:30 do kraja, Konstantin je vodio 81:69, a onda Kovačević i Demeščen poslednji put dižu publiku na noge za 74:81. No, poenima iz ulaza Barać prekida mini seriju Jagodine, ušlo se u poslednji minut utakmice i Jagodina je brzim faulovima pokašavala da uđe u neizvesnu završnicu. Ipak, Nišlije su bile mirnih živaca i umešno su privele meč kraju za konačnih 77:87. Druga pobeda Konstantina, drugo slavlje u gostima na početku sezone…