DRUGA MUŠKA LIGA SRBIJE: ŽARKOVO-KONSTANTIN 99:59 (31:5, 13:25, 33:16, 22:13)

Beograd, 20. oktobra. Dvorana SC „Žarkovo“. Gledalaca: 100. Sudije: Jovičin (Novi Sad), Svojić (Zrenjanin), Rakić (Lazarevac). Trojke: Žarkovo 44% (11/25), Konstantin 29% (7/24). Dvojke: Žarkovo 60% (29/48), Konstantin 38% (13/34). Sl.bacanja: Žarkovo 57% (8/14), Konstantin 60% (12/20). Skokovi: Žarkovo 40 (20-11), Konstantin 27 (22-5). Asistencije: Žarkovo 35, Konstantin 12.

ŽARKOVO: Vulević, Medan 4 (3 sk, 3 as), Vuletić 4 (9 sk, 11 as), Stokić 3, Vujić 15 (3 as), Janjušević 29 (3 sk, 3 as), Paunović 16 (6 sk, 7 as), Gašić 5 (3 sk), Kojadinović 2, Kitanović, Zdravković 13, Ostojić 8 (7 sk).

KONSTANTIN: Dojčinović 17 (4 sk), M.Stanković 6 (5 as), Milojević 6 (4 sk), Drljača 3 (3 sk), Anđelković 4 (4 il), Sotirov 5, Mladenović 2 (3 as), Đorđević 2, Đokić 2, D.Stanković 2 (6 sk), Živković 10 (5 sk, 4 il).

Košarkaši Konstantina doživeli su i treći, najubedljiviji poraz na startu sezone u Drugoj ligi. Nišlije su, na svom prvom gostovanju, izgubile sa čak 40 poena razlike. Baš kao i u prethodnim duelima, niški tim nije dobro reagovao na agresivnu odbranu rivala, a u odbrani je bilo mnogo propusta i „mekanosti“, pa je Žarkovo na ovom meču imalo čak 35 asistencija, što je NBA prosek.

Konstantin je počeo-uplašeno. Ništa Nišlije nisu mogle da pogode u napadu, igrale su nepovezano, sa puno neverice i početničkih grešaka. To se reflektovalo i na njihovu igru u odbrani, domaćin je rešetao njihov koš iz svih pozicija, a niški tim je delovao potpuno izgubljeno. Uostalom, prvi kvartal završen je rezultatom 31:5 i to dovoljno govori o dešavanjima na parketu.

Ipak, malo po malo, stege su popuštale, Nišlije su očvrsnule i sredinom druge četvrtine kao da je na terenu bio jedan poptuno drugi tim. Konstantin je živnuo u odbrani, igrao je mnogo energičnije i sa mnogo više agresije, počeli su da ulaze i šutevi sa spoljnih pozicija i gosti su zaustavili poniranje. U finišu je najpre Milojević pogodio trojku, a onda je pogodio i Dojčinović uz dodatni penal i niški tim je na odmor otišao sa znatno pristojnijim minusom-44:30.

Bilo je nade da će Konstantin nastaviti sa ovim zaletom i možda uneti još veću neizvesnost u utakmicu, ali desilo se suprotno. Žarkovo je ponovo pojačalo agresiju u odbrani, mladi niški igrači se nisu snašli i razlika je ponovo počela da raste. Iskusni Janjušević gospodario je pod koševima, pogotkom Paunovića u 27. minutu domaći tim je stigao do 30 poena prednosti i Nišlijama povratka nije bilo. Na kraju treće četvrtine Beograđani su vodili 77:46.

U poslednjih deset minuta niški tim je nastojao da izgubi sa što manjom razlikom, ali prednost Žarkova je nastavila da raste sve do konačnih 99:59.